Kategoriler
Genel

TV Reklam Türleri

TV reklam türleri bant reklam, kuşak reklam, sponsorluk, ürün yerleştirme, spot reklam, advertorıal reklam türleri içermektedir.

TV’de reklam denilince bant reklam ve kuşak reklam olarak en çok tercih edilirken tv reklam dünyasında ürün içeriği ve marka tanıtımı için reklam kuşakları oldukça önemlidir. Hangi ürüne veya markaya reklam türlerinde nasıl yol çizilmeli ve hangi reklamı seçerek ürünün ve markanın kitleye ulaşmasını sağlamak için reklam içeri oldukça önemlidir. Tüm detaylar ve en kaliteli reklam için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BANT REKLAM

Bant reklam nedir ? Tv akışı devam ederken ekranın % 20 şerit şeklinde kaplamaktadır. Ölçüleri 1920 x 220 kullanılmaktadır.

Elektronik görüntü sistemleri kullanılması ile dizi veya program içerisine o anki ortam ile bağlantıdan olmayan tanıtım yayınlarının yerleştirilmesine bant reklamı denir..

Televizyonda yayınlanmak üzere ajanslara özel olarak yapılmış çalışmalara bant tanıtımı veya şerit reklamı denilmektedir..

SPOT REKLAM

Görsel ve seli olarak ürün yerleştirme ve tanıtım reklamıdır. Süre sıkıntısı olmadan tv reklamlarında büyük bir kısmında spot reklam uygulanmaktadır.

Dizi ve programların ara içeriğinde yayımlanan spot reklam jenerik içeriğinden sonra başlayıp tam ekran sunulan reklam türüdür.

KUŞAK REKLAM

Kuşak reklam ürün tanıtımı için oldukça önemlidir. Hazırlanan reklam yayın akışında sesli olması kişiler izlemese bile sesle markayı ve sloganı hafızada bırakacaktır. Ajanslar için kuşak reklam sesli olması ayrı avantaj sağlamaktadır.

Kuşak reklamın program akışındaki süre nasıl ayarlanır ve nasıl müşterilerin istediği süre içerinde hazırlanmaktadır.

SPONSORLUK

TV dizilerinde ve programlarda ana sponsoru bulunmaktadır. Her dizi ve programın izleyicisi ve kitle oluşumu içeriği ve dizi, programa göre artışı değişim gösterirken ana sponsorlar burada hangi içeriğe sponsorluk seçimi yaptıysa kitlenin çoğunluğuna göre tanıtımı hedef kitlesine ulaşacaktır. En iyi reklam sonucu almak için bizimle iletişime geçmeden karar vermeyiniz.

TV Reklam Türleri

Bir çok konu yazımız ve HİZMETLERİMİZ için linke tıklamayı unutmayınız.